Malčisnik u Vegasu kao klasik komedije modernog doba
Categories Filmovi i kazina

Malčisnik u Vegasu kao klasik komedije modernog doba

Film „Malčisnik u Vegasu“ (The Hangover) iz 2009. godine, režiran od strane Toda Filipsa, brzo je postao kultna komedija, zahvaljujući svom smešnom scenariju, neočekivanim obrtima i autentičnim likovima. Radnja prati četvoricu prijatelja na momačkoj večeri koja postaje nezaboravna – ne po dobrom, već po nevjerovatnim nevoljama koje ih prate. Ova priča o izgubljenoj noći u Las Vegasu osvojila je publiku širom sveta i postala jedan od najkomercijalnijih uspeha dekade. U sledećim delovima, istražujemo zašto je ovaj film tako brzo postao klasik i kako je uspeo da zadrži svoju popularnost do danas.

Priča koja privlači svakoga ko voli dobar humor

Jedna od najjačih strana „Malčisnik u Vegasu“ je univerzalna priča koja oslikava prijateljstvo, ludost i posledice nesmotrenih odluka. Radnja prati četvoricu prijatelja koji odlaze u Vegas kako bi proslavili momačko veče, ali se sledećeg jutra bude bez ikakvog sećanja na prethodnu noć, dok jedan od njih nestaje. Ova situacija pokreće niz urnebesnih događaja i niz nesvakidašnjih situacija kroz koje glavni junaci prolaze. Uz svoj nesvakidašnji humor, film prikazuje koliko lako stvari mogu izmaći kontroli kada se provodimo do zore. Mnogima je upravo ovaj scenario bio primamljiv jer podseća na slične, manje ekstremne situacije iz stvarnog života.

Likovi koji su obeležili savremenu komediju

Još jedan ključ uspeha ovog filma leži u likovima, koji su verovatno jedan od najprepoznatljivijih delova moderne komedije. Dug, kojeg igra Džastin Bart, je brižan mladoženja, dok su Fil, kojeg tumači Bredli Kuper, i Stju, kojeg igra Ed Helms, likovi sa svojim ličnim manama i vrlinama. Alan, koga tumači Zek Galifianakis, je lik koji je obeležio čitavu trilogiju, sa svojim jedinstvenim humorom i nezaboravnim replikama. Ovi likovi su puni nedostataka, ali su upravo zato simpatični i publika može lako da se poveže s njima. Njihova hemija na ekranu je toliko snažna da su uspeli da prenesu osećaj autentičnog prijateljstva, što je jedan od razloga zbog kojih film funkcioniše na više nivoa.

Lokacija kao dodatni lik u filmu

Las Vegas, poznat kao „grad greha“, igra gotovo jednako važnu ulogu kao i sami likovi. Film koristi ovu ikonografiju grada koji nikada ne spava kako bi dodatno pojačao atmosferu haosa i neizvesnosti. Blesak kazina, luksuzni hoteli i ekstravagantni provodi čine da se likovi osećaju slobodno, dok ih istovremeno uvlače u niz problema. Vegas nije samo pozadina, već suštinski deo priče koji predstavlja mesto gde se sve može dogoditi. Zahvaljujući ovakvom prikazu, film daje uvid u suštinu Las Vegasa, grada u kojem su neočekivani događaji norma, a ekscesi se čine potpuno prirodnim.

Prev Irlandac kao povratak velikana gangsterskog žanra
Next Iluzija obmane kao spoj magije i trilera